Språk:
RUP Norge - Regionale Utviklingsprosessar
VEL OMRÅDE
 INNLOGGING
E-post:
 
Passord:
 
   Gløymt passord?
   Registrer deg

RSS

Visjon Verdiskapingsplan Sogn og Fjordane


Forankring: Verdiskapingsplan Sogn og Fjordane
Skildring Mål og resultat Plan og framdrift Ansvar og deltaking
Økonomi Dokumentarkiv    

Ansvar og deltaking

Institusjonar og rollar:
Politisk ansvar:
Fylkestinget / Fylkesutvalet

Partnarskapen:

NÆRINGSFORUM har overordna administrativt ansvar for arbeidet i partnarskapen og er sett saman slik:
  • Jan Heggheim (leiar) - Sogn og Fjordane fylkeskommune (jan.heggheim@sfj.no)
  • Bente Nesse - KS (bente.nesse@hyllestad.kommune.no)
  • Nils P Støyva -LO (nils.stoyva@lo.no)
  • Jan Atle Stang - NHO (jas@nho.no)
  • Christian Rekkedal - Fylkesmannen i Sogn og Fjordane (christian.rekkedal@fmsf.no)
  • Erik Kyrkjebø - Høgskulen i Sogn og Fjordane (erik.kyrkjebo@hisf.no)
  • Frode Henden - NAV (frode.henden@nav-no)
  • Halvor Flatland - Innovasjon Norge (halvor.flatland@innovasjonnorge.no)
Sekretariat er lagt til Sogn og Fjordane fylkeskommune, Næringsavdelinga:
  • Lars Hustveit - mobil 415 30 972 (lars.hustveit@sfj.no)
  • Kristin Arnestad - mobil 906 16 843 (kristin. arnestad@sfj.no)
PETROLEUMSRÅDET har ansvaret for satsinga innan olje/gass og er sett saman slik:
  • Åshild Johanne Høivik Kjelsnes (leiar) - Sogn og Fjordane fylkeskommune (Ashild.Johanne.Hoivik.Kjelsnes@sfj.no)
  • Hilmar Høl, Sogn og Fjordane fylkeskommune (hilmar.hol@sfj.no)
  • Bengt Solheim-Olsen (bengt.solheim-olsen@flora.kommune.no)
  • Vigdis Wiik Jacobsen (vigdiswiikjacobsen@gmail.com)
  • Harald Ynnesdal (harynn@online.no) 
Sekretær: Audun Erik Sunde - mobil 916 45 874 (audun.erik.gisle.sunde@sfj.no)

Administrativt ansvarleg:
Fylkedirektør Jan Heggheim, Næringsavdelinga, Sogn og Fjordane fylkeskommune
e-post: jan.heggheim@sfj.no (905 66 623)

Prosessleiing
Lars Hustveit (lars.hustveit@sfj.no / 415 30 972)
Kristin Arnestad (for tida i permisjon)
Næringsavdelinga, Sogn og Fjordane fylkeskommune

Telefon til sentralbord: 5765 6100
Post: postmottak.sentraladm@sfj.no

Satsingsområde

A. Kunnskap / "Ta kunnskapen i bruk"
A. Nyskaping i SF
B. Fornybar energi SF (seinare)
B. Landbruk SF (seinare)
B. Olje og gass SF
B. Reiseliv i SF
B. Sjømatnæringar i Sogn og Fjordane

Program

Ingen registrerte

Prosjekt

Gode mål
Industristrategi
Verdiskapingsplanen - god arbeidsmetode

Tiltak

Ingen registrerte

Meldingar

Regional analyse frå Telemarksforsking er no tilgjengeleg
Fylkeskommunen vedtok 4-årig handlingsprogram i desember 2014
Fylkestinget vedtok verdiskapingsplanen 11. juni 2014

Aktivitetar

Næringsforum - sammøte med HNK 23. oktober 2018
Næringsforum 5. september 2018 i Førde
Næringsforum på Skei 5. april 2018
Næringsforum om Verdiskapingsplanen 15. februar 2018
"Beslekta mangfold" - work shop på Fylkeshuset
Næringsforum 24 oktober 2017 i Loen
Næringsforum 5. september
Møte om: Statusgjennomgang av verdiskapingsplanen
Næringsforum 15. juni 2017
Næringsforum 5. april 2017
Møte i Næringsforum 7. februar 2017
Næringsforum 29/11 2016
Næringsforum 25/8 2016
Næringsforum 5/2 2016 om kunnskapssatsinga
Møte for operativt ansvarlege 3-4/2 2016
Næringsforum 3. november 2015
Næringsforum i Måløy 2. september 2015
Møte i næringsforum 23/6 2015
Møte i næringsforum 14/4 2015 på Skei
Møte for koordinatorane i verdiskapingsplanen 6/2
< >

Rapportar

Regional analyse for Sogn og Fjordane 2015

Kalender

Ingen registrerte
Vest-Norges Brusselkontor Sogn og Fjordane Fylkeskommune Møre og Romsdal fylke Hordaland Fylkeskommune